• 2891041210
  • 6972817716
  • Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Δευ - Παρ

«ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ»

Χθες Τετάρτη 10/4 στην αίθουσα της Ενορίας Θραψανού πραγματοποιήθηκε η ενδιαφέρουσα εκδήλωση με θέμα «Ασφάλεια στο σπίτι» με εισηγητή τον κ.Λεωνίδα Πετρουλάκη, εκπρόσωπο της ΤΙΤΑΝ. Η παρουσίαση, εγκεκριμένη από το Υπουργείο Παιδείας, αφορούσε στις συνθήκες ασφάλειας μέσα στο σπίτι και σε αύλειους χώρους, ώστε να αποφεύγονται ατυχήματα και να μπορούν τα παιδιά να αναγνωρίζουν πιθανούς κινδύνους.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο κ. Ψυλλάκης Στέφανος, αντιδήμαρχος Παιδείας και Αθλητισμού του Δήμου Μινώα Πεδιάδος, ο κ. Βολυράκης Μανόλης, πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου και η κ. Πλουμάκη Πόπη, αντιπρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Θραψανού.
Ευχαριστούμε τους γονείς και τα παιδιά που παρευρέθηκαν και ευχόμαστε να κάνουν όλοι χρήση των κανόνων ασφάλειας στην καθημερινότητά τους.

Στοιχεία επικοινωνίας

Διεύθυνση